2044/265
Khmer Buddha-hoved med fire ansigter af forgyldt bronze, monteret på sokkel af træ. Cambodia. 20. årh. H. inklusiv sokkel 34.
Irret. Hul ved øre.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud