Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944)
Uden titel. Tre kompositioner. Sign. T. Patursson 03, nr. 36, 50 og 140/150. Litografi i farver. Trykt hos Edition Copenhagen. Lysmål 51 × 71. (3)
Proveniens: Danske Bank.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
11 bud