2432/932
Voss design
Standerlampe af sortlakeret metal med mellemstykke af teak, skærme af plisseret plast. Model 1715. Udført og mærket hos Voss. 1950'erne. H. 155.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gul skærm defekt.
Vurdering
1051660 |