2426/844
Dansk møbeldesign
Seks stole med stel af eg, kopstykker med udskæringer, betrukket i sæder med grønt uld. 1970'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag