2426/​844

Dansk møbeldesign

Seks stole med stel af eg, kopstykker med udskæringer, betrukket i sæder med grønt uld. 1970'erne. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag