2008/41
George III chatol af bemalet træ. England, 18. årh.s slutning. H. 202. B. 86. D. 52.
Senere bemaling og patinering. Nøgle medfølger. Senere lås i overdel, som går meget trægt. Mangler låseblik(på indersiden) i overdel.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag