Georg Jensen m.fl. (d. 1935)
En samling sølv, bestående af pilleæske, signet, Margrethe-bæger, fyldepen, flaskebakke m.m. Samt fem dele Georg Jensen. Vægt ekskl. dele med andet materiale ca. 260 g. Primært Danmark, 20. årh. Margrethe-bæger H. 6. Flaskebakke Diam. 17. (11)
Georg jensen 1933–44: Lommelygte Cigaretslukker cigarklipper parfumebeholder
Varierende brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle dele med defekter. Nogle dele graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
13 bud