2004/187
Dansk maler, 19. årh.
Parti fra Rosenborg Slot med folkeliv i Kongens Have. Usigneret. Gouache og pen på papir. Lysmål 43×37.
Enkelte fugtpletter samt misfarvning. Små områder med papirtab/enkelte minimale huller. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag