Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
“Fra Stockholm. Aften.” Sign. Victor Qvistorff 37. Olie på malepap. 60×80.
Enkelte retoucheringer og i hjørner retoucherede sømhuller.