2445/​668

Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)

Firsidet gulvvase af lertøj, dekoreret med blå glasur. Sign. HAK, 402–30. Stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 28. B. 30.

Afslag på fodrand.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

99515 1.500 DKK