1831/1569
Tetsubin kedel af jern støbt i form af templet Kiyomizu-Dera, Kyoto. Japan, 20. årh. H. 14 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag