2124/108
Samling danske oldsager, bestående af 24 økser eller øksefragmenter af flint, tre økser af bjergart, to kværnsten samt stor samling flækker, skrabere, fragmenter, potteskår mm. L. 1–19. (Ca. 165)
Brugsslitage. Afslag. Fragmenterede.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag