2249/568
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Uden titel. Sign. Appel 60, 41/125. Litografi i farver. Lysmål 53×65.
Papiret er lettere gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud