2040/114
To skåle samt fad af sølv. Sv. Toxværd, A. Michelsen m.fl. Danmark og Tyskland, 20. årh. Vægt ca. 2095 gr. L. 30–35,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag