2435/791
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)
Rund vase af stentøj med indridset dekor i relief. Dekoreret med lys grågrøn glasur med brune elementer. Sign. monogram. Kgl. P. H. 19. Diam. ca. 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud