Samling glas med emaljedekoration i form af blomster og hvide devisefelter med tekst i guld omkranset af blå prikker. Bestående af tre diverse vinglas, vandglas og karaffel. Nederlandene, 19. årh. H. 9,5–29 cm. (5)
Afslag på prop. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024