2022/237
Ambroise N. Chatelin, efter, 19. årh.
Fransk soldat hviler, mens børnene stiller op til parade. Sign. C. Olie på lærred. 44×53.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag