2440/506
Josef Frank (f. Baden bei Wien 1885, d. Stockholm 1967)
Lænestol og skammel med ben af bøg, betrukket med blåt møbelstof. Model 336. Designet 1934. Udført og mærket hos O.H. Sjögren for Svenskt Tenn, 2021. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering