2440/​506

Josef Frank (f. Baden bei Wien 1885, d. Stockholm 1967)

Lænestol og skammel med ben af bøg, betrukket med blåt møbelstof. Model 336. Designet 1934. Udført og mærket hos O.H. Sjögren for Svenskt Tenn, 2021. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

25.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?