1817/27
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Parklandskab fra Petit Trianon, Paris. Sign. Einar Wegener, 1921. Olie på lærred. 65×55.
Krakeleringer samt afskalninger. Hul i lærred øverst. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud