1542/​945

Johannes Andersen

Sæt på seks spisestolemed stel af Ostindisk palisander. Sæde og ryg betrukket med brunt farvet skind. Udført og mærket hos Uldum møbelfabrik. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte prooper mangler.

Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK