2015/38
Regency bibliotekstol af mahogni, betrukket med hestehår, tilspidsede ben med hjul af messing. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Slidt betræk og kedere.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag