2034/753
Henry W. Klein (f. Norge 1919)
Cirkulært sofabord af palisander med let tilspidsede ben. Udført hos Bramin. 1960erne. H. 55. Diam. 104.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre vandskjolder.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag