1048/1004
Edmund Kregczy (f. 1855, d. 1916)
Badepiger på stranden. Sign. E. Kregczy. Olie på plade. 23×36.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 1. december 2010
Vurdering
Hammerslag