2436/4
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti med græssende får ved Thorsø. Sign. P. Mønsted, Thorsø 1924. Olie på lærred. 50×70,5.
Mindre krakeleringer.
Vurdering