Ubekendt maler, 18. årh.s slutning
To scener fra Orlando Furioso af Ludovico Ariosto (1474 – 1533). Usignerede. Olie på lærred. Hver 100×76. Samtidige rammer. (2).
Proveniens: Vemmetofte Kloster, Faxe.
Krakeleringer og afskalninger. Trænger til rensning. Lapper og reparationer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022