2142/​90

Par franske 'cachepots' urtepotteskjulere af alabast med monteringer af forgyldt metal. Ca. 1920. H. 17. Diam. 18. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag