2142/90
Par franske 'cachepots' urtepotteskjulere af alabast med monteringer af forgyldt metal. Ca. 1920. H. 17. Diam. 18. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag