2013/2073
Universal Genève
Herrearmbåndsur af stål. Model Polerouter. Automatisk værk med dato. Sort urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Senere lænke af stål med foldespænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 25. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud