2439/1644
Fad af sterlingsølv, profileret fane, F. Hingelberg, Aarhus. Vægt 792 g. Diam. 35 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fane med gravering og datering 1971.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
899542 (Autobud) | ||
894940 | ||
899542 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.