Jonathan Meese (f. Tokyo, Japan 1970)
“No Nietzsche”, 2006. Sign. J.Meese 06 og JM 06. Akryl på papir. Bladstørrelse 42×29.
Proveniens: Contemporary Fine Arts, Berlin.
02.11.23: Værker er blevet beskadiget under transporten og afleveret i Lyngby. Det skal afgøres, hvorledes kunden kan kompenseres - så han eventuelt kan beholde værket - eller om det skal fortrydes og sælges på ny, når skadernes omfang er undersøgt. KE
Undersøgt i ramme. Original stand.
Samtidskunst, 17. oktober 2023
14 bud