Ubekendt kunstner, 19. årh.
Interiør med to ældre herrer ved et vindue. Utydelig sign. dateret 1849. Olie på malepap. 29×24.
Krakeleringer af varierende størrelse. Enkelte mindre retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger. Enkelte misfarvninger.