2010/21
Thailandsk liggende buddha af forgyldt bronze, på tre delt trone. 20. årh. L. 44 cm. H. 23 cm. Plexiglas plade inkl.
forgyldning mangler flere steder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud