2015/80
Fransk kaminur af marmor og forgyldt bronze, ved urhus putti arbejdende på et portræt, sokkel med masker og ornamentik, hvidemaljeret urskive med romertal. Stemplet Vincenti & Cie. 19. årh. H. 23.
Afslag på urskive. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag