2015/​80

Fransk kaminur af marmor og forgyldt bronze, ved urhus putti arbejdende på et portræt, sokkel med masker og ornamentik, hvidemaljeret urskive med romertal. Stemplet Vincenti & Cie. 19. årh. H. 23.

Afslag på urskive. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK