2045/​849

Dansk møbeldesign

Lænestol med stel af eg og teak, betrukket med mønstret møbelstof. 1950'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, pletter og slitage.

Moderne kunst og design, 3. november 2020

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK