2016/​878

Dansk design

Skammel med stel af eg, sæde betrukket med mørkebrunt lammeskind.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere betræk. Limrester, reparation ved tværpind.

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK