2419/135
Bogstøtte af delvist cloisonné og patineret bronze i form af siddende lærd mand. Kina, 19. årh. Vægt 1474 g. L. 13,5 cm. H. 16 cm. D2
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag