1020/665
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med sejlskibe på åbent hav i solnedgangens skær. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 50×82.
Mindre krakeleringer.
Malerier, 19. maj 2010
Vurdering
Hammerslag
15 bud