2437/​897

Kai Lyngfeldt Larsen (f. Kalundborg 1920, d. 2001, Arkitekt og Møbeldesigner)

Sæt på fire stole af teak. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Søren Willadsen. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle løse samlinger. Under sæde med senere skruer. Enkelte skruer mangler. Skind med pletter og overfladiske krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?