1948/817
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Stående kvinde. Sign. Otto P. Figur af udskåret og sortbejdset træ. H. 39,5.
Brugsspor. Slidt bejdse.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud