1947/​347

Fransk officerskårde M/1872 for ingeniør i skede med forgyldt fæste i messing og ca. 89 cm. lang forniklet tveægget klinge i forniklet jernskede med enkelt bærering. (1)

Skedens fornikling halvejs afslidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK