1947/​347
Fransk officerskårde M/1872 for ingeniør i skede. (1)

Be­skriv­el­se

Fransk officerskårde M/1872 for ingeniør i skede med forgyldt fæste i messing og ca. 89 cm. lang forniklet tveægget klinge i forniklet jernskede med enkelt bærering. (1)

Skedens fornikling halvejs afslidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Våben

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

850 kr.

850 kr.
800 kr.
750 kr.