2424/121
Dansk maler, 19. årh.s første halvdel
Parti fra Hammershus med en hyrde, der driver sin flok afsted. Usigneret. Olie på lærred. 24×33.
Mindre krakeleringer samt enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud