2148/653
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Oval jardiniere af patineret diskometal med kanelleret korpus. Stemplet monogram Just A. Dessin 1752/1705. H. 11,5. L. 32.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag