1949/47
Fransk kamingarniture af bronze og porcelæn 'Bleu de Roi', bestående af et par seksarmede kandelabre og kaminur med skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. Kaminur H. 67. B. 50. D. 17. Kandelabre H. 60. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag