2448/14
To døre af lysblå og hvidmalet træ og gesso, profilerede kanter, dekoreret med udskæringer i form af bladværk og rocailler. 19. årh. H. 258. B. 68.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Krakeleringer og revner.
Vurdering