Verner Panton, tilskrevet (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
To vægudsmykninger af metal dekoreret med sort og hvid emalje i geometriske mønstre. Ej stemplet. Antageligt udført hos Emaillerie Corgémont SA, Schweiz, ca. 1968. H. 62,5. B. 62,5. D. 2. (2)
Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
60 bud