2110/888
Agnete Bille Therkildsen (f. Darum 1900, d. Vejby 1993)
Komposition med figurer og dyr. Sign. AT samt på bagsiden AT, 47. Olie på lærred. 59,5×84.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud