Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 59, 2/25 og Rob. Jacobsen 1960, 50/50. To litografier i farver. Bladstørrelse 52×67,5 og 50×65,5. Uindrammede. (2)
Det ene værk med mindre folder langs kanten. Det andet værk med minimal fold og plet.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020