1917/28
Engelsk bakkebord med stel af mahogni og bakke af messing. 20. årh.s begyndelse. H. 53. L. 51. B. 36.
Bakke loddet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag