2008/248
Nøgen Jomfru barok glas, let grålig sats konisk cuppa, luftfyldt kraftig stilk med nedadtil spids blære, på fod med omslået rand. Norge 18. årh. H. 18,5 cm.
ridser på glassets bund
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud